امروز: یکشنبه 24 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بهداشت دهان و دندان

پاورپوینت بهداشت دهان و دندان دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1467 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 88

دانلود پاورپوینت بهداشت دهان و دندان بررسی بهداشت دهان و دندان پاورپوینت جامع و کامل بهداشت دهان و دندان کاملترین پاورپوینت بهداشت دهان و دندان پکیج پاورپوینت بهداشت دهان و دندان مقاله بهداشت دهان و دندان تحقیق بهداشت دهان و دندان

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 88 صفحه

بهداشت دهان و دندان آیا می توانید: دندان های خود را درست نخ بكشید ؟
دندان های خود را درست مسواك بزنید ؟
دندان مصنوعی را درست بشویید؟ مراقبت از دندان ها و رعایت بهداشت دهان ، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا : مهمترین كار دندان ها ، جویدن است
اگر غذا خوب جویده شود ، هضم غذا راحت تر انجام می شود و مشكلات گوارشی كمتری خواهیم داشت .
همه دوست دارنــد كه دنـــدان های سـالم و دهان خوشبو داشته باشند. بوی بد دهان، علاوه براینكه موجب دوری اطرافیان می شود، برای خود ما نیز آزار دهنده است
اولین اقدام برای برطرف كردن بوی بدن دهان، پیشگیری از خرابی دندان ها و عفونت های لثه است.
با رعایت بهداشت دهــان و دندان ها، دچار عفونت های لثه و دندان ها نمی شویم
زیرا عفونت های لثه و دندان به دهان محدود نمی شوند و ممكن است از طریق خون ، به سایر قسمت های بدن مثل قلب برسند و باعث آسیب آنها شوند. در هر سنی با داشتن دندان طبیعی یا مصنوعی وحتی بدون دندان ، باید بهداشت دهان را رعایت كنیم . مراقبت از دندان های طبیعی در صورت پوسیدگی دندان ، هرچه سریعتر برای درمان آن به دندانپزشك مراجعه كنید.
حتی اگر فكر می كنید هیچ مشكلی ندارید ، سالی یك بار برای معاینه به دندانپزشك مراجعه كنید.
روزی یك بار با استفاده از نخ دندان ، سطح بین دندان ها را تمیز كنید. نخ دندان را قبل از مسواك زدن استفاده كنید. در این صورت لای دندان ها طی مسواك زدن بهتر شسته می شود. روش صحیح استفاده از نخ دندان شیار بین لثه و دندان ، محل مناسبی برای گیر كردن مواد غذایی و تشكیل جرم دندانی است . تمیز كردن این ناحیه از دندان ها در پیشگیری از بیماری های لثه بسیار موثراست . حداقل روزی 2 بار مسواك بزنید. بهتر است مسواك زدن بعد از خوردن غذا باشد.
موهای مسواك نباید خیلی نرم یا خیلی سفت باشد. بهتر است از مسواك نوع متوسط استفاده كنید.
بعد از مسواك زدن ، مسواك را با آب بشویید تا بقایای خمیر دندان و مواد غذایی داخل آن نماند.
هر چند وقت یكبار مسواك را عوض كنید. مسواكی كه موهای آن خمیده یا نا منظم شده و یا رنگ آن تغییر كــرده باشد ، اصلاً مناسب نیست. معمولاً از یك مسواك بیشتر از 3 یا 4 ماه نمی توان استفاده كرد.
از نمك خشك یا جوش شیرین برای مسواك كردن یا شستن دندان ها با انگشت استفاده نكنید. این مواد خشك باعث ساییدگی دندان می شوند.
پس از مسواك زدن لثه های خود را با انگشت ماساژ دهید.
اگر در موقع مسواك زدن، لثة شما خونریزی می كند، مسواك زدن را قطع نكنید و به دندانپزشك مراجعه كنید. طریقة صحیح مسواك زدن برای سطح بیرونی و داخلی دندان، مسواك را به طور مایل در محل اتصال لثه و دندان قرار دهید و به صورت جاروب كردن از سمت لثه به طرف لبة دندان مسواك را حركت دهید.
برای سطح جوندة دندان مسواك را با كمی فشار روی این سطح به جلو و عقب ببرید.
برای سطح داخـلی دندان های جلــو، مسـواك را به صورت عمودی روی لثه و سطح داخلی دندان ها قرار داده و به سمت لبة دندان ها حركت دهید. بسیاری از ما علاوه بردندان های طبیعی ، تعدادی دندان روكش شده ، دندان كاشته شده ویا دندان مصنوعی ثابتی كه به وسیلة گیره به دندان های كناری وصل شده باشد داریم .
تمیز كردن این دندان ها نیز مانند دندان های طبیعی است.
اما نخ كشیدن ومسواك زدن این دندان ها باید با دقت وتوجـــه بیشتری انجام شود؛ زیرا احتمال گیركردن خرده های غذا در بین این دندان ها بیشتر است . مراقبت از دندان های مصنوعی برای شستن آن دسته از دندان های مصنوعی كه می توان آنها را ازدهان خارج كرد به نكات زیر توجه كنید:
دندان های مصنوعی را حداقل یك بار در روز از دهان خارج كرده و با مسواك نرم بشویید.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بهداشت دهان و دندان , بررسی بهداشت دهان و دندان , پاورپوینت جامع و کامل بهداشت دهان و دندان , کاملترین پاورپوینت بهداشت دهان و دندان , پکیج پاورپوینت بهداشت دهان و دندان , مقاله بهداشت دهان و دندان , تحقیق بهداشت دهان و دندان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر